субота, травня 18

Зелений оазис у центрі індустріального міста.


Чи знаєте ви, що у самому центрі нашого індустріального міста Запоріжжя є зелений оазис, де навіть серед спекотного літнього дня можна знайти приємну прохолоду, буяння квітів і тихий шелест дерев?


Мова йде про Дитячій ботанічний сад. Саме сюди відправилися цієї суботи читачі Бібліотеки-філії № 6 на Еко-прогулянку «Зелений оазис у центрі індустріального міста». Цей захід бібліотека організувала для членів свого Читацького обєднання «Коло натхнення». Вже другий рік члени об’єднання зустрічаються, щоб обговорити прочитані книги, дізнатися багато нового і цікавого, поспілкуватися і приємно, змістовно провести час. Для самотніх людей, особливо в поважному віці, це справжня віддушина. Серед низки запланованих заходів також є і цікаві екскурсії, і подорожі.

Еко-прогулянку присвятили Міжнародному дню музеїв і парків, який відзначають 18 травня.
Цікава історія створення Дитячого ботанічного саду. Важко навіть уявити, що колись тут було лише звалище сміття. Наприкінці 50-х років поміж запорізьких освітян виникла ідея створити природній куточок з багатим зібранням різноманітної флори, який поєднував би навчально-дослідну, природоохоронну та екологічну роботу серед населення великого промислового міста. Розбудова саду починалися з декількох алей з деревами: кілька видів тополь, три види дуба, пять видів клена, три види бузку й один вид берези.

Сьогодні Дитячий ботанічний сад  квітує на площі 14,6 га,  має 20 теплиць, площею 2000 м кв. Особливе враження на всіх відвідувачів справляють оранжереї: «Зимовий сад», «Кактусарій», а також комплекс теплиць: «Хризантеми», «Лимонарій», «Розарій», «Папороті».

У будь-яку пору року можна отримати задоволення від прогулянкою дендропарком. Квіти радують око з ранньої весни до пізньої осені, одні відцвітають, інші розпускаються. Навіть в січні у «Лимонарії» квітують цитрусові», вражаючи дивовижним приємним ароматом.

Еко-прогулянка стала насолодою для всіх учасників, своєрідною психотерапією, яку дарує людині спілкування з природою.

Треба зауважити, що подібний ботанічний сад – єдиний на території України і навіть країн СНГ і може зацікавити не тільки запоріжців, але й гостей нашого міста.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар