четвер, серпня 2

Ними пишається рідний край!

10 січня 2019 року Запорізька область буде святкувати ювілей - 80 років з дня утворення. Наша бібліотека разом з іншими орагнізацями нашого міста проведе низку заходів до цієї дати.
Перший захід, який відбувся на літньому майданчику на проспекті Маяковського, було присвячено видатним діячам нашого міста. Ми підготували Біографічний огляд "Ними пишається рідний край!


В історії нашого міста є і видатні події, і славетні імена. Познайомтеся з найяскравішими із них. 
Найбільш оповитим легендами і тайною можна назвати ім'я Дмитра "Байди" Івановича Вишневецького. Саме його вважають засновником першої фортеці на острові Хортиця, яка стала прототипом Запорозької Січі. Вишневецького було обрано козаками гетманом першого Запорозького війська. Яскравим було життя Байди Вишневецького і трагічною доля. Український магнат на Волині, князь гербу Корибут з династії Гедиміновичів,  козацький ватажок, гетьман, урядник Королівства Польського (староста канівський і черкаський), власник маєтків у містечку Вишнівець Крем'янецького повіту своє життя присвятив військовій діяльності і приклав багато сил для обороні України від татарської агресії. Ради цього він навіть віддав своє життя. Завдяки зраді польських  бояр Вишневецький потрапив у полон до османів і був жорстоко страчений у Стамбулі. Очевидці його смерті оповідали, що нібито султан наказав підвісити Байду на гачку за ребро і примущував його зректися хрестиянської віри і перейти у мусульманську та пропонував одружитися зі своєю донькою, але навіть під час лютих катувань Вишневецький не зрікався віри і Батьківщини і продовжував кепкувати над турками. Вражені такою силою духу турецьки воякі після страти гетьмана вирізали його серце і з'їли, вважаючи, що так вони отримають його силу духу і міць.
Можливо це лише легенда і образ Байди - то зібраний образ запорозького козака, захисника України. Погляди істориків не однозначні, але ім'я Байди Вишневецького закарбовано тепер у скрижалях історії. Про нього складено пісню "Дума про козака Байду", на його честь названо острів, якій знаходиться у руслі старого Дніпра.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар