пʼятниця, липня 6

Твоєю водою Україна жива.

З давніх давен люди селилися поруч з водоймами: річками озерам, морями, тому що неможливо обійтися без життєдайної сили води. 
Головною річкою України є Дніпро. Він третій  за розміром у Європі після Волги і Дунаю. Починає свій біг глибока ріка (саме "глибока річка" означає назва Дніпро) з Волдайської височини  і протікає через три країни: Росію, Білорусію і Україну. 11 міст збудовано на життєдайній водній артерії.
На честь великої річки заснували Міжнарождний день Дніпра, який святкуть щорічно у першу суботу липня. 
Цього року ця дата припадає на 7 липня. Наша бібліотека провела захід Інформаційна панорама "Твоєю водою Україна жива" до Дня Дніпра на літньому майданчику. Багато цікавого можна розповісти про нашу річку: з історії її назв, будування ГЕС, водосховищ, про її флору і фауну. Так, наприклад, раніше Дніпро мав інші назви. Скіфи називали його Борисфеном (той, що тече з півночі), середньовічні слав'яни - Славутичем.
Бібліотекарі підготували для учасників заходу Літературно-географічну вікторину.  Письменники і поети прославляли Дніпро у своїх творах не один раз. Ми згадали їх і читали кращі вірші, які присвячено цій річці.
Кульмінацією заходу став флеш-моб "SOS ДНІПРО". Наша улюблена річка здається такою могутньою, але насправді вона така беззахісна, насамперед перед нами людьми, які забруднюють її і руйнують. Тому ми зараз повинні думати про те, як вберегти її, щоб і наші нащадки побачили плин величного Дніпра.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар