вівторок, травня 8

Рідна мати моя.


Яка людина найдорожча для кожного у світі? Звичайно – це мама. Вона дарує життя, вчить жити у цьому світі, підтримує і допомагає. Чудовим приводом проявити свою любов і увагу для найближчої людини є День матері, який ми будемо святкувати 13 травня. Бібліотека-філія №6 для дорослих, організувала свято до цієї дати «Рідна мати моя».
«Ми хотіли, щоб серед низки травневих свят не загубився і День матері. Хоча свято в багатьох країнах світу відзначають вже понад 100 років, в Україні воно ще не має дуже великої популярності. А дарма, адже у нас українців здавна шанобливо ставилися до берегині роду. Саме це свято може започаткувати чудові сімейні традиції – збиратися всією сім’єю у цей день і вшановувати матір». – розповіла нам завідуюча бібліотекою-філією Вікторія Дріга.
Виявляється ще у 1910 році у США започатковано було святкування Дня матері на державному рівні. До цієї ініціативи приєдналися 23 країни світу, серед них і Україна.
Традиційно у цей день молодші діти своїми руками створюють подарунки для своїх матусь: вітальні листівки, поробки. Дорослі діти можуть дарувати будь-які приємні і корисні речі, але найголовніше звичайно – це турбота і любов.
В США і Австралії існує традиція у цей день приколювати на одяг квітку гвоздики. Якщо мама у людини ще жива, то це квіти яскравих різноманітних кольорів. Білу гвоздику приколюють в пам’ять про померлих матерів.
Бібліотекарі філії № 6 своїми руками зробили білі і рожеві квітки у подарунок своїм читачкам. Музичним вітанням До Дня матері став виступ запорізького композитора і виконавця своїх пісень Володимира Козеровського. У його виконанні прозвучали пісні на вірші запорізьких поетів Григорія Лютого, Миколи Лиходіда, а також Ліни Костенко.
Постійна читачка і учасниця Читацького об’єднання «Коло натхнення», яке організовано при бібліотеці, Шевченко Ада Миколаївна сказала по завершенню заходу: «Пісні, які ми почули такі чуттєві і проникливі, що зразу здаються своїми і хочеться їх підспівувати. Дякуємо за подарований чудовий настрій і увагу!»
Хай 13 травня кожен син, або дочка згадають про свою матір, прийдуть до неї з квітами, або подзвонять по телефону з привітанням з далеких далечінь! Адже час, який відведено бути разом, минає так швидко…


Немає коментарів:

Опублікувати коментар