вівторок, березня 6

Голос українскої душі - по обидва боки океану.


У справжній музично-інформаційний марафон перетворився захід, присвячений Квітці Цісик, який провела Бібліотека-філія № 6 для дорослих.
Про що ж розмовляти у перші березневі дні напередодні улюбленого жінками свята 8 Березня, як не про чарівну талановиту жінку з таким весняним імям.
Хто ж вона Квітка Цісик? Всі хто не знав про видатну американську співачку українського походження нарешті не тільки ознайомилися з її біографію, творчою діяльністю, але й відвідали справжній концерт. Українські пісні, які так любила Квітка і яким присвятила два свої альбоми було виконано квартетом «Вознесеночка» Спілки ветеранів Вознесенівського району, а також викладачами Дитячої музичної школи № 3 у стінах бібліотеки.Квітка Цісик народилася в США, але її батьки, вихідці з України, які емігрували після Другої світової війни, зробили все щоб їх доньки не забули українське коріння, а ще привили їм любов до музики і розвинули їх таланти. Ця співачка - своєрідний рекордсмен. Її пісні звучали на різних радіо і телебаченні понад 20 мільярдів раз. Вона дуже відома в Амереці. Пісня «Ти осяюєш моє життя» до однойменного кінофільму у виконанні Квітки Цісик отримала нагороди «Оскар» та «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму». Для нас звичайно є цінним її вклад в розвиток і популяризацію української пісні. Своїми коштами вона випустила два альбоми українських пісень «Пісні України», «Два кольори». У підготовці їх запису взяли участь найкращі музиканти і аранжувальники Нью-Йорка. Альбоми були номіновані на премію «Греммі» у категорії «Найкращий альбом сучасної народної музики». З ними співачка обїздила США і Канаду, представляла їх на музичних фестивалях.
Нажаль Квітки Цісик з нами вже немає, хоча у квітні цього року їй повинно було виповнитися лише 65 років. Її творчість можна віднести до культурної спадщини нашого народу. Ніжний, виразний, бездоганний голос співачки з українською душею линув по обидва боки океану і не давав  мільйонам українців забути хто вони і звідки.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар