четвер, лютого 22

Скільки мов у світі.

Мова - це кров, що оббігає тіло нації.
Виточи кров - умре нація.

                                   Юліан Дзерович.

Мову вважають ознакою культурної приналежності особи. Тому так важливо вивчати, розвивати і зберігати рідну мову. А ще, у світі існує близько 7000 мов і половині з нах загрожує зникнення. Тому починаючи з 2000 року 21 лютого з ініциативи ЮНЕСКО почали святкувати Міжнародний день рідної мови.
До цього дня ми підготували для наших читачів захід - літературну карусель "Скільки мов у світі". Чому карусель? Тому, що карусель - це яскраво, весело і різноманітно!
Виявляється, що поговорити про мову можна також дуже цікаво. Під час заходу учасники довідалися про рейтинг мов за кількістю носіїв і місце української мови у цьому рейтингу. Наша мова займає почесне 22 місце у всесвітньому рейтингу, а також являється однією з 39 мов радіомовлення Ватикану.
На наших читачів також чекали цікаві літературні і мовознавчі конкурси та ігри, а переможців - призи, чудовий музичний супровід живої гри на флейті.
На завершення заходу бібліотекарі запропонували учасникам ознайомитися  з новими книгами
українських авторів - провели бібліографічний огляд нових надходжень, адже сучасна українська література розвивається і з'явилося багато нових яскравих авторів, яких цікаво читати.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар