пʼятниця, січня 26

Зірка Висоцького.

25 січня виповнилося би 80 років видатному актору, поету, співаку Володимиру Висоцькому, якби він був живий. Саме у цей день у нашій бібліотеці відбувся захід Музично-поетичний етюд "Зірка Висоцького". Чому ми звернулися до цієї особистості і її творчості? Ми відчули, що його вірші дуже актуальні для нашого часу, для нашої країни, коли прочтали їх ще раз. Складається враження, що вони написані не 50 років тому, а зараз і розповідають, про те, що відбувається з нами сьогодні, нажаль, тому що вірші ці про війну. Прочитайте і ви...

Зірки

Володимир Висоцький

Мені цей бій не забути нізащо, -
Смерть закривала повіки.
А з неба  тихим дощем
Падали зірки.
Ось, знову скотилася й я загадав –
Вийти живим із бою!
Так я тоді життя повязав
З нічною зорьою.

Дали наказ: «Візьміть висоту!»
І «Не жалкуйте патронів!»
Тут покотилась друга зоря -
Їм на погони.

Вирішив я – минула біда,
Мабуть усе минеться…
З неба зірвалася третя зоря
Прямо у серце.

Зірок цих в небі, як риби в ставках
Достатньо на всіх з лихвою.
Якщо б не смерть, - ходив би і я
Гордо героєм.

Я би зірку цю сину віддав,
Просто на пам'ять.
В небі висить ще багато зірок -
Нікуди падати…

переклад українською Вікторії Дріги.

Нащастя Висоцький був автором дуже багатогранним. Серед його пісень є пісні не тільки про війну, але й ліричні, романтичні, про кохання, про туристів, навіть гумористичні. Учасники заходу отримали можливість почути їх у живому виконанні артистів - запорізьких бардів, виконувачів авторської пісні. Гостем бібліотеки також був запорізький поет Володимир Красильников, який прочитав свої вірші, які присвячені Висоцькому.
Здається про Висоцького написано багато книг, статей, навіть знято фільми, але нашим прцівникам - бібліотекарям, як завжди вдалося знайти щось нове і цікаве, що досі невідоме широкому загалу і поділитися цією інформацією з нашими читачами.
Ми також представили виставку-портрет, яку присвятили Висоцькому, а також презентували арт-бук "Зірка Висоцького", який створено у нашій бібліотеці до ювілею поета.
Цей захід відкрив роботу новоствореного Читацького об'єднання "Коло натхнення", яке сподіваємося справді стане джерелом гарного настрою, цікавого дозвілля для наших найактивніших читачів.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар