субота, грудня 16

Шлях до досконалості...


Квіти ці сумні,
Інеєм огорнуті,
Досі ще цвітуть…
Якщо українця запитати, що то за країна Японії – він відповість, що то далека східна країна з найрозвиненішими технологіями і екзотичними традиціями. Так воно і є. Поряд з найновітнішими сучасними здобутками цивілізації у «країні квітучої сакури» дбайливо протягом століть зберігаються давні традиції.
Японія не дуже велика країна і такі ж невеликі, але дуже оригінальні і досконалі речи, справжні витвори мистецтва вона подарувала всьому світу. Це і маленькі фігурки з дерева – нецке, і дерева у горщиках - бонсай, орігамі, екібана, і це не все...
Однією з найдавніших і екзотичніших традицій японців є проведення чайної церемонії. Звичайну річ - вживання чаю, вони перетворили на свято, на іншу грань буття, усвідомивши яку можна зробити своє життя більш яскравішим і гармонічним.
В Україні також люблять чаювати і вже декілька років відзначають Міжнародний день чаю 15 грудня. У бібліотеці-філії № 6 для дорослих вирішили поєднати ці два свята, які присвячені одному з найулюбленіших напоїв у багатьох країнах світу, і провели японську чайну церемонію «Шлях до досконалості або мистецтво, яке захоплює дух». Це сталося ще й тому, що 2017 рік обявлено роком Японії в Україні, що дає можливість краще пізнати її особливу культуру.
Крок за кроком учасники заходу пройшли всі стадії чайної церемонії, ознайомилися з історією її виникнення, дегустували чай.
За японськими традиціями під час цього свята не прийнято розмовляти про неприємні речі: війну, хвороби, негаразди, потрібно налаштуватися на позитивне сприйняття світу обговорювати мистецтво, красу природи. Тому, слідуючи традиціям, бібліотекарі присвятили свій виступ японській поезії – хайку. Вікторія Дріга – завідуюча бібліотекою, презентувала читачам нову книгу  - збірку віршів видатного японського поета Мацуо Басьо. Захід і справді перетворився на приємне спілкування. Читачка Сущенська Раїса Семенівна, яка першою прочитала нову книгу, продекламувала вірші, які вже полюбилися їй.
Трохи гумору, фантазії і чар не завадить ні якому заходу напередодні Новорічних свят. Тому приємною несподіванкою став японських гороскоп на рік Жовтої Собаки, з яким ознайомила присутніх одна з найдавніших і активніших читачок бібліотеки Пелих Алла Федорівна.

Чайна церемонія -  була останньою яскравою крапкою у циклі цікавих заходів, які були проведені у 2017 році бібліотекою–філією № 6 у рамках бібліотечного колективного проекту «Запорізька феєрія мандрів». Бібліотекарі разом з читачами мандрувала не тільки рідним містом, островом Хортицею, музеями і видатними місцями, але й іншими країнами і континентами. А як відомо мандри розширюють світогляд.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар